Můj 2. měsíc těhotenství

9. dubna 2010 v 22:23 | alenkas |  Moje druhé těhotenství - deníček

Tak jsem oficiální těhulka :-)

7. Říjen 2009 (6+6 tt.)
tak dnes se oficiálně přidávám k vám těhulkám, protože mi doktor potvrdil těhotenství Mimčo s dudlíkem - hurá, jsem strašně šťastná.
Vše je v pořádku, viděla jsem bušit srdíčko Srdce a embryo měří na konci 7. týdne 2,5 mm, což je prý podle doktora docela macek Smiling .
Podle MS jsem dnes 6+6, podle UTZ 6+0, ale to je tím, že mohlo dojít k oplodnění později než přesně v polovině cyklu. Vše je tedy v pořádku, mám první fotečku a jsem strašně šťastná Smiling .
Termín porodu mám podle MS 27. 5. a podle dnešního UTZ kolem 3. 6., tak uvidíme, kdy se pak mimčo rozhodne přijít na svět Smiling
Za 3 týdny si mám přijít pro těhotenskou průkazku, za 10 dnů půjdu na odběry krve a ještě mi budou brát i krev na toxoplazmózu, protože máme doma kocoura. Ale doufám, že bude vše v pořádku, protože s kocourem moc do styku nepřijdu.
I doktor byl mile překvapený, že se nám mimčo podařilo tak brzy - přesně před měsícem jsem u něj byla na preventivní prohlídce, kde jsem mu řekla, že se začínáme snažit o druhé mimčo a tak mi popřál hodně štěstí, i když ani nedoufal, že se za měsíc uvidíme znovu a že mi už potvrdí těhotenství Smiling . Tak si pak dělal legraci, že je vidět, že už víme jak na to, že už jsme zkušení Smích
Na fotečce je embryo označené těmi šipečkami, to okolo je váček a to tmavé okolo měří 1,5 cm a je to domeček pro miminko (tedy děloha) Smiling .
Jinak co se týče těhotenských příznaků, tak na sobě zatím pociťuju tyto:
- ranní nevolnosti - začaly mě trápit tento týden, už jsem i párkrát zvracela
- únava - prospala bych snad celý den, ale to s Honzíkem už nejde Nene
- nafouklé břicho - připadám si jako v 17. tt. s Honzíkem a ne teprve na konci 7. tt.
- podrážděnost, nervozita
- ale zároveň obrovská radost

Můj 2. měsíc těhotenství - shrnutí (5. - 8. týden)

15. Říjen 2009 (8+0 tt.)

tak se hlásím poprvé se svým těhotenským deníčkem a přikládám zároveň i svou první fotečku miminka z 6+6 tt.
Od doby, kdy jsem si udělala svůj první těhotenský testík (22. 9.), už uplynula nějaká doba a přitom se to stalo na začátku tohoto 2. měsíce, v 5. týdnu. Ten pocit, když se začala objevovat druhá čárka, zná asi každá snažilka, která si moc přeje miminko a patří to mezi nezapomenutelné okamžiky Smiling .
Tak na úvod se zmíním ještě o potvrzení mého druhého těhotenství lékařem 7. 10. 09, kdy jsem na monitoru poprvé uviděla to maličké, co ve mě pomalu začíná růst a viděla jsem už i jeho srdíčko Srdce - podle MS jsem byla v 6+6 tt., podle UTZ 6+0 tt. a vše bylo v naprostém pořádku. Takže termín porodu podle MS máme 27. 5. 2010 a podle prvního UTZ až 3. 6., tak uvidíme, kdy se bude chtít našemu miminku na svět Smiling . Domů jsem šla strašně šťastná a nesla jsem si i první fotečku našeho miminka Smiling .
Tímto dnem jsem ale kromě velikého štěstí začala pociťovat i pořádné těhotenské nevolnosti, které se mě od toho dne drží jako klíště po celý den a nedovolí mi bohužel skoro nic sníst ani vypít Sad . V pondělí 12. 10. jsem navíc dostala i nepříjemný průjem, který mě potrápil ještě i v úterý, takže po těch dvou dnech jsem byla dost vyčerpaná jak ze zvracení, tak z průjmu Sad .
Protože se moje nevolnosti začaly čím dál víc stupňovat, včera jsem vyzvracela každé jídlo včetně rohlíku a hlavně i každý doušek pití, takže jsem se večer celá vyčerpaná klepala u televize a rozhodla se, že si dnes radši zajdu k mému gynekologovi, aby mi poradil, co na nevolnosti a hlavně abych se ujistila, že je mimnko v pořádku. Navíc jsem teď šíleně unavená, nejradši bych celé dny prospala, což s naším 17ti měsíčním Honzíkem samozřejmě nejde Nene .
Dnes jsem si tedy zašla k doktorovi a řekla mu o mých obtížích. Ptal se mě, jestli zvracím a když jsem mu říkala, že zvracím hodně jídlo i pití a že se mi teď poslední dny motá dost hlava, tak si vše zapsal a moc mě nepotěšil tím, že ty nevolnosti mě můžou potrápit ještě dobré 2 měsíce Sad . Ale napsal mi aspoň recept na čípky Torecan, po kterých by se to prý mělo zklidnit. Ale stává se prý, že nepomůžou ani čípky a pak by mi hrozily kapačky v nemocnici, pokud bych i nadále nemohla pít. Což tedy doufám, že tak daleko nedojde Nene . Na druhou stranu mě zase uklidnil tím, že nevolnosti jsou aspoň známkou toho, že těhotenství pokračuje a že miminko žije.
Pak si mě ještě vyšetřil, podíval se do mě vnitřním ultrazvukem a tak jsem mohla znovu vidět naše miminko, které za ten týden vyrostlo z pouhých 2,5 mm na 1 cm. Velikostně prý odpovídá 7+0 tt., zatímco podle MS jsem dnes 8+0 tt., ale to takhle brzy prý ještě nic neznamená, klidně mohlo dojít k oplodnění později než v polovině cyklu. Znovu jsem viděla nádherně bijící srdíčko Srdce a byla jsem moc šťastná, že je miminko v pořádku.
Další kontrola mě čeká za 2 týdny 29. 10., kdy budu 10+0 tt. a dostanu konečně těhotenskou průkazku. Dnes mi už do ní doktor něco psal, ale zatím si ji nechala sestřička, protože ji dávají maminkám až po prvních krevních odběrech.
Takže to by myslím na úvod stačilo. Je opravdu vidět, že každé těhotenství se prožívá jinak, protože s Honzíčkem to bylo až na nějaké jednorázové nevolnosti úplně v pohodě, zatímco teď si to tedy vybírám. Ale třeba to bude aspoň teď ta holčička, kterou si moc přeju Holčička .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cheap prom dress under 100 cheap prom dress under 100 | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 13:26 | Reagovat

Valuable information and excellent design you got here! I would like to thank you for sharing your thoughts and time into the stuff you post!! Thumbs up Look for books that are made with acid free paper and use scrap-booking tape to keep the book nice as long as possible.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama