Můj 3. měsíc těhotenství

9. dubna 2010 v 22:45 | alenkas |  Moje druhé těhotenství - deníček

Dnešní poradna 10+0 tt. a těhotenská průkazka :-))

29. Říjen 2009 (10+0 tt.)

tak ode dneška už jsem taky legitimovaná těhulka, protože už jsem konečně dostala těhotenskou průkazku Smiling .
Ráno jsem byla v první poradně na konci 10. týdne, kde mě nejdřív zaskočila taková stará sestra, která tam ještě nikdy nebyla a musím říct, že byla tedy dost zmatená. Když mi zapisovala do průkazky výsledky krevních odběrů, skoro jsem měla strach, že něco zkazí, jak jí to trvalo. Tlak jsem dnes měla 103/75, což je na mě ještě úspěch, protože jindy ho mívám dost nízký. Ale ono to bylo dnes i kvůli tomu, že jsem se k doktorovi přiřítila celá uřícená, protože jsem se vracela domů pro lahvičku s močí - jsem hlava děravá Smiling . Jo a přibrala jsem už půl kila, což se docela divím, nato jak mi je často špatně Smiling .
Ale hlavně, že pan doktor tam byl ten můj, protože ten byl jako vždycky skvělý Smiling . Hned na úvod se mě zeptal, jak se cítím, jestli mě ještě tak trápí nevolnosti a tak jsem mu řekla, že už je to o trošišku lepší, protože už nezvracím celý den, ale hlavně dopoledne a večer a že v sobě udržím už aspoň oběd. To říkal, že je dobře a že už to teď bude jenom lepší, tak doufám, že má pravdu a opustí mě brzy i ty zbývající nevolnosti.
Pak si pročetl výsledky krve, naštěstí je vše v pořádku, toxoplazmózu taky nemám a pak jsem si vyskočila na křeslo. Dnes mi jetě dělal vnitřní ultrazvuk, protože mimčo je ještě moc malinké, ale příště už to snad bude normálně přes bříško. Chvilka napětí, zda je vše v pořádku - a naštěstí je, miminko za 2 týdny povyrostlo o 1 cm a kousek, takže teď měří 2,14 cm a odpovídá to prý 8+5 tt., zatímco podle MS jsem dnes 10+0 tt. Ptala jsem se ho, jestli to miminko není nějak malé, ale on mě uklidnil, že vůbec ne, že za ty 2 týdny vyrostlo tak akorát a hlavně, že srdíčko bije jako zvon Srdce . Dokonce mi i nějak zesílil tlukot srdíčka a tak jsem slyšela pořádné rány, jak rychle to bušilo Smiling . To jsem byla moc šťastná, že je vše v pořádku.
Miminko se prý zatím podobá sněhulákovi Smiling , na fotce je vidět obrys hlavičky, dole nožičky a
uprostřed trošku ručičky, ale příště už prý bude určitě vytvarované víc jako človíček a bude i víc rozpoznatelné Smiling .
Na další poradnu jdu až za 4 týdny 26. 11., kdy budu podle ultrazvuku 12+5 tt. (podle MS už 14+0 tt.) a to mi udělá doktor první screeningové vyšetření, kdy důkladně poměří všechny proporce miminka a určí tak přesněji termín porodu. Říkal, že kdyby to i příště dělalo rozdíl víc jak týden, tak by musel poopravit termín porodu v průkazce, který mám podle MS 27. 5., ale podle UTZ to zatím vypadá, že budeme mít červíčka (kolem 5. 6..) Smiling . Pak se mě ještě ptal, jestli jsem před otěhotněním měla pravidelnou menstruaci a to jsem měla přesně po 4 týdnech, takže říkal, že ten rozdíl může být v tom, že k oplodnění nemuselo dojít v polovině cyklu, ale až třeba o týden později. Tak se prý rozhodně nemusím bát, že by bylo něco v nepořádku.
To jsem tedy moc ráda, už jsem měla strach, jestli miminko správně roste. Když jsem čekala Honzíčka, tak ten rostl přesně podle termínu MS, takže tam žádný větší rozdíl nebyl, ale je vidět, že u každého miminka je to jinak.
Pak se se mnou doktor ještě příjemně rozloučil, podal mi ruku a pak jsem ještě u sestřičky zaplatila 60 Kč za fotečku a objednala si mě na 26. 11. A hlavně jsem konečně dostala průkazku, hurá Smiling . Doufám tedy, že příště už tam bude ta mladá sestra, na kterou jsem zvyklá, protože ta je daleko příjemnější Smiling .
Tak to byly dnešní zážitky z první poradny. Jsem moc ráda, že je vše v pořádku a už se těším na příště.
Přikládám ještě fotečku bříška z neděle, kdy jsem byla 9+3 tt a fotečku miminka z dnešní poradny.

Můj 3. měsíc těhotenství - shrnutí (9. - 12. týden)

13. Listopad 2009 (12+0 tt.)

tak další měsíc nám utekl jako voda a včera jsem ukončila už 12. týden těhotenství Smiling .
Co se během tohoto měsíce stalo u mě nového?
Tak kromě toho, že mě celý měsíc opět potrápily nevolnosti, tak jsem na konci 10. týdne byla v první poradně, kde jsem kromě další fotečky miminka dostala i těhotenskou průkazku. Dozvěděla jsem se i výsledky krevních odběrů - naštěstí bylo vše v pořádku, i testy na toxoplazmózu. Váha mi v poradně ukázala o půl kila navíc, což je docela úspěch vzhledem k mým nevolnostem. Tlak 103/75 patří ještě k mým vyšším, normálně ho mám dost nízký, ale to bylo díky tomu, že jsem se k doktorovi přiřítila na poslední chvíli, protože jsem se vracela domů pro moč. Doktor mi dělal ještě vnitřní ultrazvuk, protože miminko bylo přece jen o něco menší. Podle MS jsem byla 10+0 tt., podle UTZ jen 8+5 tt., ale srdíčko mu krásně tlouklo Srdce a za 14 dnů od mé minulé návštěvy mimiko povyrostlo tak jak má. K oplodnění prý mohlo dojít o týden později než v polovině cyklu, takže se tím nemám znepokojovat.
Další poradna mě čeká 26. 11., kdy budu podle MS už 14+0 tt. a doktor provede screnningové vyšetření na vyloučení vývojových vad a změří projasnění šíje. Tak doufám, že bude vše v pořádku. Pokud i příště bude miminko menší o víc než týden, tak mi přepíše doktor i termín porodu v průkazce, který tam mám podle MS 27. 5. Zatím to tedy vypadá, že budeme mít spíš červíčka, podle UTZ to vypadá kolem 5. 6. Ale přesněji to budu vědět příště.
Strašně rychle to utíká, vzhledem k tomu, že máme doma 18ti měsíčního raráška Honzíka, tak ani není čas se tolik sledovat. Spíš jen večer, když Honzík usne, si všímám, že bříško mi roste jako z vody. Včera jsem si už na sebe vzala poprvé těhotenské džínové lacláče, protože v normálních riflích se už necítím moc dobře, když mě tlačí knoflík do bříška Smiling . A musím říct, žë v těch těhotenských kalhotách se cítím fakt pohodlněji.
Tak to je asi vše důležité, co jsem si chtěla zaznamenat za tento 3. měsíc do mého deníčku.
Přikládám ještě fotečku mého bříška ve 12+0 tt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 monique lhuillier wedding gowns monique lhuillier wedding gowns | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 17:19 | Reagovat

Wherever do you find it, i like to go through a little more about this specific putting up, thank you.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama