Můj 6. měsíc těhotenství

10. dubna 2010 v 21:02 | alenkas |  Moje druhé těhotenství - deníček

Dnešní poradna 21+6 tt. a fotečka miminka :-)

20. Leden 2010 (21+6 tt.)

tak už jsem se konečně dostala k tomu, abych popsala dnešní poradnu z 21+6 tt. .
Objednaná jsem byla na 10:30. Manžela jsem konečně přemluvila, aby šel aspoň jednou se mnou - chtěla jsem, aby taky viděl miminko na monitoru a začal to se mnou trošku víc prožívat Smiling .
Dnes před námi nebyl ani nával, tak jsem šla hned na řadu. Manželovi se sice dovnitř moc nechtělo, jako by měl doktor snad vyšetřovat jeho či co Smiling , ale nakonec tam se mnou vešel.
Sestřička jako vždy nejdřív zkontrolovala moč, ta byla v pořádku. Pak jsem si vyskočila na váhu a ejhle - od minulé poradny 23. 12. jsem přibrala 2,4 kg Koulení očima (vážím už 63,6 kg) . A to jsem se přes Vánoce dost hlídala, jinak bych měla nahoře snad 5 kg za měsíc. Trošku mě to zaskočilo, že to tak povyskočilo, celkově už mám tedy nahoře 6,5 kg, ale co. Hlavní je, že miminko roste a je mu u mě v bříšku dobře Smiling . Snažím se jíst normálně, nejím rozhodně za dva, ale je vidět, že stejně jako při minulém těhotenství budu nejvíc přibírat teď ve druhém trimestru, aniž bych to nějak ovlivnila. Miminko už asi potřebuje dost živin, proto mám teď častěji hlad.
Tlak mám spíš nižší, ale v pohodě - 105/59. Otoky ani tvrdnutí bříška mě netrápí, tak je to taky dobře.
Pak mi sestřička vypsala žádanku na odběr oCGT - glukózový test ve 25. týdnu. Br, už jsem na tom byla i v prvním těhotenství a ten sladký roztok je fakt blivajz. Ale dá se to vypít, i když je to hnusné. Horší bude zase ta nuda při čekání. Minule jsem tam strávila celkem skoro 3 hodiny nalačno a to je dost nepříjemné. Tak už aby to bylo za mnou a hlavně aby to bylo v pořádku.
Do ordinace jsem pak vešla společně s manželem, který se na pokyn lékaře usadil na židli, odkud pak hezky viděl na monitor. Já jsem si zatím lehla na křeslo a doktor se mě ptal, jak se mi daří. Řekla jsem mu, že dobře, akorát že mám pořád ten výtok. Před 3 týdny mi doktor při mé neplánované návštěvě kvůli špinění předepsal globule na zánět, který to špinění mohl způsobit, ale naštěstí od té doby už mám pokoj a nic takového už mě zatím netrápilo. Tak mi doktor udělal ještě kontrolní stěr, ze kterého pak zjistil, že zánět už tam není, což jsem fakt ráda. Na ten výtok mi pak napsal recept na Rosalgin, což jsou nějaké sáčky na přípravu vaginálního roztoku, kterým si mám provádět výplachy Koulení očima . No to jsem tedy zvědavá, jestli to pomůže, v lékárně za to manžel vyplázl skoro 300 Kč (i s aplikátorem), tak uvidíme.
Ale zpátky k vyšetření. Mám prý nějaké rozšířené cévky či co, ale to je asi normální. Čípek je taky v pořádku, vzadu a tvrdý, takže jsem ráda. A pak už mi začal jezdit ultrazvukem po bříšku a manžel tak mohl se mnou sledovat naše miminko Mimčo s dudlíkem . Otočené dnes bylo hezky hlavičkou dolů a dokonce na nás i přímo koukalo, takže jsme jednu chvilku viděli jeho očičko i s panenkou Smiling . Jednu ručičku mělo většinou u hlavičky a druhou tam šermovalo. Pak nám ještě ukázal doktor srdíčko, páteř, nožičky, močový měchýř a další orgány a ještě ukázal i kousek pupeční šňůry, která je vidět i na fotečce Smiling . Miminko si prý hezky hoví na placentě, plodové vody má dost, takže je tam jako v pokojíčku Smiling . Jen je škoda, že dnes doktor miminko neměřil, protože ten velký screnning v 18. týdnu dělal už minule (před 4 týdny miminko vážilo 186 g a odpovídalo 17+0 tt.). Tak snad se měření miminka dočkám příště, při minulém těhotenství mi miminko měřil od 20. týdne taky při každé druhé kontrole. Jinak ultrazvuk mi dělá pokaždé, abych se mohla pokochat a aby se ujistil, zda je vše jak má být.
Nakonec si ještě pohmatem zjistil, jak mi roste děloha a bylo to.
Na přiložené fotečce snad uvidíte vše, co jsem tam popsala - hlavička i s očičkem, nosánkem a pusinkou je hezky vidět, když nakloníte hlavu doprava - to na vás hezky vykoukne Smiling . Aspoň se na nás dnes tak hezky koukalo, to bylo fakt nádherné vidět ho, i když jenom dvojrozměrně Smiling .
Na pohlaví jsme se neptali, pořád to chceme vydržet až do porodu (hlavně tedy manžel).
Pak se s námi doktor hezky rozloučil a další poradna mě čeká za 4 týdny 17. 2. Týden před tím si musím zajít na ten test na cukrovku.
Pokusím se přiložit nějaké aktuální fotečky mého bříška a hlavně miminka v něm Smiling .
Tak se těhulky hezky opatrujte a ať vám miminka v bříškách hezky rostou Mimčo s dudlíkem . Pa Pápá


Můj 6. měsíc těhotenství - shrnutí (21. - 24. týden)

5. Únor 2010 (24+1 tt.)

tak další 4 týdny utekly jako voda a já se opět hlásím se svým těhotenským deníčkem, tentokrát z průběhu 6. měsíce (20 až 24 týdnů). Dnes jsem 24+1 tt., a začínám tak svůj poslední trimestr. Je neuvěřitelné, jak rychle to letí.
Tak co se během tohoto měsíce stalo u nás nového?
Tak především si dala moje váha závody v tom, jak rychle půjde nahoru, protože už dobré 4 týdny přibírám týdně 1 kg a to aniž bych jedla víc než předtím Koulení očima . Na kontrole v poradně ve 21+5 tt. jsem měla nahoře už 6,5 kg a od té doby jsem za 14 dnů přibrala podle naší váhy další 2 kg Koulení očima . Zjistila jsem ale, že se mi teď dost zvětšují prsa, tak musím doufat, že váží taky nějaké to kilečko Smiling . Jinak přes pupík už měřím 96 cm, přes pas 85 cm a přes prsa 95 cm, takže miminko roste jako o závod Smiling . Bohužel jsem zjistila, že mám o pár cenťáčků navíc i přes boky, tak se utěšuju, že třeba mi teď v tom bříšku roste holčička Holčička . Při Honzíkovi jsem přes boky nepřibrala snad nic, všechno mi šlo jen do bříška a prsou Smiling .
Jinak poradna 20. 1. ve 21+5 tt. dopadla výborně, vše v pořádku a miminko se na nás hezky dívalo obličejíčkem k nám, takže nádhera Smiling . Sice jsem se tentokrát nedozvěděla váhu miminka, protože velký screening mi dělal doktor už před Vánocemi, ale snad se dočkám příště. Další poradna mě tedy čeká ve 25+5 tt., kde se dozvím i výsledky testu na těhotenskou cukrovku, na který půjdu příští týden 9. 2. Moc se na ten sladký roztok netěším, ještě horší bude ta nuda při čekání, ale musím to vydržet. Hlavně, když pak budou výsledky v pořádku.
Jinak se cítím výborně, miminko už hezky kope a pár pohybů ucítil i můj manžel Smiling - sice mu musím vždyckky tu ruku na bříško dát já, protože sám se toho bojí a když pak ucítí kopanec, tak rychle ucukne, jakoby se spálil, ale mně se ty pohyby právě strašně líbí. Manžel sice říká, že by nechtěl být těhotný ani za nic, ale to je asi proto, že je chlap a nezažije ty krásné pocity při pohybech miminka. Podle mě je to právě na těhotenství to nejkrásnější Smiling .
Co se týče jídla, tak mám teď pořád chuť na jogurty a ovoce, takže si tak asi vynahrazuji první 4 měsíce, kdy mi bylo špatně a neměla jsem na tyto věci ani pomyšlení. Snažím se moc nemlsat, ale sem tam si nějakou sušenku dám, hlavně po ránu. Jenže ta váha si stejně dělá co chce - musím si říkat, že to tělo asi samo nejlíp ví, kdy a kolik má přibrat, aby se tam v bříšku mělo miminko co nejlíp Smiling .
Tak to by snad bylo asi vše podstatné z tohoto měsíce. Pokusím se ještě přiložit pár aktuálních foteček bříška Pápá
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Meropa Meropa | E-mail | 30. září 2011 v 17:34 | Reagovat

Být Vámi, tak si dávám pozor čím děti krmím.
Vejce, mléko a maso v sobě obsahují stresové hormony, antibiotika a mnoho dalšího co v pozdějším věku způsobuje rakovino a podobné potíže.

www.goveg.cz -nezabíjejte Vaše děti už odmalička! :-(

2 JANISGORDON JANISGORDON | E-mail | Web | 5. ledna 2012 v 23:06 | Reagovat

When you're in the corner and have got no money to go out from that, you will need to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a>. Because that should aid you unquestionably. I get financial loan every single year and feel myself OK because of this.

3 simple wedding dresses simple wedding dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 19:07 | Reagovat

It is rare for me to discover something on the web that's as entertaining and intriguing as what you have got here. Your page is sweet, your graphics are outstanding, and what's more, you use reference that are relevant to what you're saying. You're certainly one in a million, man!
http://www.isdress.org

4 Alena Suchánková Alena Suchánková | 13. ledna 2013 v 22:01 | Reagovat

[3]: Many thanks :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama