Můj 8. měsíc těhotenství

10. dubna 2010 v 21:42 | alenkas |  Moje druhé těhotenství - deníček

Dnešní poradna 29+6 tt. - placenta nízko a příčná poloha :-(

17. Březen 2010 (29+6 tt.)

tak jak jsem slíbila, hlásím se se zápisem z dnešní poradny ve 29+6 tt.
Ani nevím jak začít - mám trošku smíšené pocity. Nedopadlo to nijak moc dobře, ale naštěstí ani nijak katastrofálně a miminko je v pořádku, což je dobře Smiling.
Ale začnu od začátku. Jako vždy nejdřív proběhla kontrola moči a tlaku, to naštěstí bylo v pořádku. Váha mě zase nemile překvapila - za 4 týdny jsem zase přibrala 3 kg, takže celkem už mám nahoře 12,5 kg Koulení očima . Ale co, snad to po porodu zase nějak zhubnu. Teď už se těmi kily tak nezabývám, protože si uvědomuju, že jsou důležitější věci než pár kilo navíc.
Sestřička mi pak vypsala žádanky na odběry krve, které mě čekají za 14. dnů ve 32. týdnu. Vyptala se mě na otoky, pohyby a stahy dělohy, takže jsem jí musela říct, že mi asi 14 dnů občas tvrdne bříško.
Pak jsem si mohla jít do kabinky odložit. Doktor mě jako vždy mile přivítal, podíval se, v kolikátém jsem týdnu a řekl mi, že dnes konečně změříme miminko Smiling.
Já jsem se mu pak svěřila s tím tvrdnutím bříška a křečemi v nohách, které mě chytají hlavně po ránu po probuzení. Tak mi na oboje předepsal magnézium, které mám brát dvakrát denně do 36. týdne.
Pak začal s vyšetřováním a to už taková sranda nebyla. Čípek mám totiž už polotuhý, zkrácený, mírně prosáklý, ale což je hlavní, neotevírám se, takže to je dobré. Ale do průkazky mi pak napsal CS 3, takže jsme oproti minule zase poskočili o jeden bod nahoru Sad.
Pohmatem si změřil dělohu, prý už ji mám 4 prsty nad pupík, takže hezky roste Smiling.
Ultrazvukem mi pak zjistil polohu miminka - a bohužel dnes bylo v té asi nejblbější poloze, co může být - totiž v poloze příčné Sad. Ale doktor mě hned uklidňoval, že většině miminek se v této poloze moc nelíbí, protože děloha směřuje odhora dolů, zatímco v příčné poloze jsou tam natěsno a snaží se většinou otočit správně. Minule bylo mimčo koncem pánevním, dnes v příčné poloze, tak musím doufat, že se brzy otočí a bude hlavičkou dolů. Plodové vody tam prý má ještě dost, takže je ještě docela velká šance na správné otočení.
Pak mi začal proměřovat různé proporce miminka - hlavičku, bříško, stehenní kost a zjistil, že má mimčo plný močový měchýř, takže potřebuje čurat Smiling.
Hlavičku tedy mělo mimčo uloženou u mého pravého boku a zadeček u levého boku, nožičkami se opíralo o stěnu dělohy a ručičkami si přikrývalo obličej Smiling. Srdíčko hezky tlouklo a i vše ostatní bylo v pořádku. Jen podle naměřených parametrů mu pak vyšla váha miminka 1155 g, což prý odpovídá konci 29. týdne, 28+5 tt - zatímco podle MS jsem dnes 29+6 tt. Takže je mimčo o 8 dnů menší, ale naštěstí v pořádku. Tak to vypadá, že termín porodu se nám potvrdil podle UTZ ze 14. týdne na 4. 6. Ale kdo ví, kdy se bude mimču chtít ven, třeba to bude dřív.
Pak ještě doktor zkontroloval polohu placenty a ta není taky zrovna moc dobře uložená - je sice na zadní stěně, ale dost nízko a naléhá na děložní čípek Sad , takže příště se prý na placentu zaměří víc. Ani nevím, co to přesně znamená, kdyby ta placenta zůstala takhle nízko, doufám, že nic vážného. Nerada bych kvůli tomu rodila císařem, kdyby se mi do porodu neposunula víc nahoru Sad.
Pak už jsem si mohla seskočit a doktor mi dal ještě recept na magnézium a určil datum příští poradny - za 3 týdny 7. 4.
Takže to vypadá, že i já se už musím začít víc šetřit, netahat těžké věci apod., aby se mi čípek nezačal zkracovat ještě víc a taky kvůli té placentě.

Jo a pro ty, co rozumí pojmům v průkazce, ještě napíšu to, co mi tam napsal doktor (ale je to v podstatě vše to stejné, co jsem psala výše a co mi vysvětlil):
TK: 106/62
Výška fundu: 4/p
Poloha plodu: příčná
CS 3
Placenta ZS - nízko nasedá
Tuhnutí dělohy, křeče lýtek - magnézium 2 x denně
Screening 29+6 tt: 1155 g (28+5)
Takže to bylo vše z dnešní poradny. Nedopadlo to sice dnes nijak extra výborně, ale na druhou stranu ani moc špatně a hlavně, že je mimčo v pořádku.
Ještě se pokusím přiložit pár foteček dnešního bříška Smiling
Tak se těhulky opatrujte a pohlaďte bříška SmilingPápá.

Můj 8. měsíc těhotenství - shrnutí (29. - 32. týden)

1. Duben 2010

tak 4 týdny opět utekly jako voda a já jsem zde zpět se svým těhotenským deníčkem, tentokrát z průběhu 8. lunárního měsíce, tedy z období mezi 29. a 32. týdnem Smiling. Dnes jsem 32+0 tt. a tak se zase ohlížím za uplynulým měsícem.
Takže jako minule na úvod začnu tím, jak se zakulacuju. Řekla bych, že čím dál víc - domácí váha už ukazuje 71,2 kg (za 2 týdny jsem přibrala zase 1,2 kg Koulení očima ), celkově mám tedy nahoře už 14 kg. Bříško mi za 4 týdny poskočilo o 3 cm, takže teď přes pupík měřím už 104 cm a v pase jsem si naměřila dokonce o 5 cm víc než minulý měsíc, tedy 93 cm Koulení očima . Stejně tak jsem přibrala i nějaký cenťáček přes prsa a přes boky, ale tím už se tak chlubit nechci Nene .
V další poradně jsem byla na konci 30. týdne, ve 29+6 tt. a tentokrát už to nedopadlo tak dobře jako jindy - čípek mám zkrácený, polotuhý a mírně prosáklý, miminko leželo v příčné poloze a mám nízko nasedající placentu na zadní straně, která naléhá na děložní čípek, takže to taky není moc dobré. Pokud by se mimčo neotočilo správně a placenta neposunula výš mimo porodní cesty, tak by mě bohužel čekal místo přirozeného porodu císařský řez, ze kterého mám tedy strach Sad. Ale snažím se myslet pozitivně a doufám, že v příští poradně 7. 4. už bude mimčo otočené hlavičkou dolů a že i ta placenta se trošku posune. Takže se musím taky víc šetřit, netahat nic těžkého, abych náhodou nezačala krvácet a nezačala se mi předčasně odlučovat placenta. Sice to šetření se je s 23měsíčním batoletem trošku obtížnější, ale jak to jde, tak se snažím nic těžkého nedělat a s větším úklidem mi vždycky pomáhá manžel anebo moje mamka. A ještě jsem se teď v poradně dozvěděla i váhu miminka, neboť mi doktor dělal velký ultrazvuk Smiling - mimčo je bohužel asi o 8 dnů menší, vážilo jen 1155 g, což odpovídalo 28+5 tt., ale jinak je v pořádku a to je hlavní Smiling.
Na tvrdnutí bříška a křeče v lýtkách mi doktor předepsal magnézium dvakrát denně, ale připadá mi, že je to stejně pořád tak nastejno - bříško mi tvrdne i teď a křeče mě taky občas pěkně potrápí. Výtok mě teď trápí v hojnější míře než dřív, ale to je asi ke konci těhotenství normální.
Ale jinak se cítím docela dobře, až na tu neohrabanost - čím dál častěji bříškem do něčeho trknu, protože zapomínám, že už před sebou nosím pěkný balónek Smiling a ohýbání se je taky čím dál horší. Holení bych bez zrcátka už taky sama nezvládla a to bude ještě hůř Smiling. Začínám se pěkně zadýchávat při sebemenším kopečku a chodím tak pěkně pomaloučku (pokud tedy zrovna nenaháním utíkajícího Honzíka).
Jinak už máme doma konečně kočárek, jupí Kočárek . Přivezli jsme si ho domů v pondělí 29. 3. a je fakt nádherný Smiling. Odkaz na fotečky je tady:
http://www.mojetehotenstvi.cz/tak-uz-mame-doma-novy-kocarek
Ještě jsme si dokoupili nový přebalovací pultík (ten první stihl Honzík absolutně roztrhat Smiling a dvě rychlozavinovačky, aby mělo miminko aspoň něco nového (kromě kočárku).
Taky už jsem si zabalila předběžně tašku do porodnice - až na doklady a hygienické potřeby tam mám snad všechno, co jsem využila při mém prvním pobytu v porodnici. Tak aspoň už mám o jednu starost míň.
Příští týden dostanu v poradně papíry na mateřskou, na kterou bych měla nastoupit 15. dubna. Takže se pak hned nechám zavést do Svitav, kde jsem předtím dělala a musím si to vyřídit v práci a na OSSZ, kde by mi měli prý i spočítat výši mateřské po tom letošním snižování. Myslím, že nedosáhnu ani na těch 7600 Kč, takže budu muset u nás na sociálce ještě žádat o dorovnání do této částky Sad. No bude to pěkná almužna.
Tak snad to je pro dnešek vše - pokusím se ještě přiložit pár nejnovějších foteček mého bříška z 32+0 tt Pápá

Kočárek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cute summer dresses cute summer dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:14 | Reagovat

Thank you for taking the time to discuss this topic, I feel strongly about it and love learning more on this topic.
http://www.speakdress.com/wedding-dress-function-occasion.html

2 Alena Suchánková Alena Suchánková | 13. ledna 2013 v 20:57 | Reagovat

[1]: Many thanks :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama