Můj 9. měsíc těhotenství

10. dubna 2010 v 21:53 | alenkas |  Moje druhé těhotenství - deníček

Dnešní poradna 32+6 tt. :-)

7. Duben 2010 (32+6 tt.)

tak jak jsem slíbila, podávám hlášení z dnešní poradny v 32+6t tt.
Oproti minule musím hned na úvod říct, že mám samé dobré zprávy Smiling.
Ale začnu zase od začátku. Nejdřív jako vždy kontrola moči a tlaku, vše v pořádku. Tlak mám 112/73, takže tak akorát. Pak jsem si vylezla na váhu a ta mě aspoň trošku mile překvapila - oproti minulým přírustkům 3 kg za měsíc jsem teď za 3 týdny přibrala "jen" 1,4 kg, takže už mám celkem nahoře 14 kg.
No doufám, že už se ze mě za těch 7 týdnů nestane nějaká koule.
Pak mi sestřička dala papíry na mateřskou do práce, prohlášení o jménu a nějaký leták ohledně kojení. Na mateřskou bych měla nastupovat nejpozději 15. dubna.
Sestřička už měla v mé kartě výsledky krevního obrazu z minulého týdne - sice nemám syfylis, HIV ani žloutenku, ale podle mého předpokladu mám nižší hladinu hemoglobinu - spodní hranice je 120 a já mám teď 107. Takže mě rovnou sestřička upozornila, že mi doktor předepíše zase železo, stejně tak jako při minulém těhotenství.
Pak jsem si už mohla zalézt do kabinky a za chvíli si mě doktor zavolal. Nejdřív si všiml výsledků krve a rovnou mi vytiskl recept na dvě balení tabletek se železem Sorbifer Durules, přičemž to druhé balení využiju nejspíš i po porodu. Stačilo mu na mě mrknout a dělal si srandu, že jsem tedy pěkná bledule Smiling. To já vím, takhle bledá bývám většinou po každé zimě. Zeptal se mě pak, jestli dostávám pořád křeče do noh a já mu musela říct, že občas jo a je to pěkně nepříjemné . Na to mi řekl, že ty křeče můžou být způsobené nejen nedostatkem hořčíku, ale i právě toho železa. Tak by mi teď snad ty tabletky měly pomoct. Pak mi potvrdil a vyplnil papíry na mateřskou a pak jsem si mohla vylézt na křeslo.
Nejdřív mi zkontroloval čípek - a naštěstí se nález od minula nezhoršil. Je sice poloměkký a kratší, ale neotevírám se a to je hlavní Smiling. Takže stejně jako minule mám i dnes CS 3. Tak to je super Smiling.
Pak si pohmatem zkontroloval, jak mi roste děloha a pochvaloval si, že mi bříško hezky poskočilo. Minule jsem měla výšku fundu na 4 prsty, dnes na 5 Smiling.
A potom se ultrazvukem zaměřil na miminko a tu placentu. Takže hned na úvod mě potěšil tím, že miminko je konečně hlavičkou dolů Smiling - tak hurá, otočilo se Smiling. Zrovna si ručičkama přikrývalo obličej, takže jsme z toho moc neviděli. A co je taky důležité, placentu mám stále na zadní straně, ale prý prakticky normálně nasedá, takže nepřekáží už v porodních cestách, jupí Smiling.
Takže ty hlavní dvě překážky, které by mohly zabránit přirozenému porodu, jsou snad odstraněny a doufám, že se to už do porodu nezmění.
Jediné, co mě ale dnes trošku zamrzelo bylo, že mi dnes miminko nezměřil Sad. Minule mi dělal doktor velký ultrazvuk, kde miminko vážilo 1155 g a bylo asi o 8 dnů menší, ale dnes si jen zkontroloval, zda je vše, jak má být a neměřil ho. Škoda, byla jsem zvědavá, jak od minule poposkočilo s váhou. Třeba se dočkám měření na příští poradně za 3 týdny 28. 4., kdy budu 35+6 tt. a doktor mi bude dělat stěry na streptokoka a zároveň půjdu i poprvé na natočení monitoru Smiling. Jenže si myslím, že se asi až do porodu už váhu miminka nedozvím - pokud nejsou problémy, tak i minule mi dělal poslední ultrazvuk s vážením ve 33. týdnu a pak už mi od 36. týdne udělal jen ultrazvuk bez měření a od 38. týdne, kdy jsem chodila do poradny po týdnu, mi ultrazvuk nedělal už vůbec, chodila jsem jen na monitor a on mi vždycky jen zkontroloval pohmatem dělohu a polohu miminka. Ale co, aspoň bude pro nás překvapením u porodu nejen pohlaví miminka, ale i jeho váha. Počítám tedy spíš s tím, že bude mimčo drobnější a tak se mi třeba bude lépe rodit.
Ale pro mě je po dnešku nejdůležitější to, že se poloha mimča i placenty spravila tak jak má být a to ostatní už tak důležité není. Opravdu se mi ulevilo a jsem teď o hodně klidnější Smiling.
Když mi doktor pak dával ty vyplněné papíry na mateřskou, tak ještě vtipkoval, že určitě budu mít spoustu peněz Smích . Samozřejmě to myslel jen v uvozovkách, protože letos nemá vysokou mateřskou snad nikdo. Pak se se mnou zase hezky rozloučil a za 3 týdny mě čeká další poradna a první monitor. Tady u nás je výhoda, že nemusím jezdit na monitor do nemocnice, protože ho má sestřička u našeho doktora, takže k němu budu chodit až do konce těhotenství a do porodnice už pak pojedu rovnou rodit.
Zítra si tedy musím zajet do Svitav do práce vyřídit ty papíry na mateřskou a zároveň tam zajít na OSSZ, kde mi vypočítají výši mateřské kvůli sociálce. Myslím, že budu mít mateřskou menší než 7600 Kč a tak musím co nejdřív doložit na sociálce ve Třebové tu vypočítanou výši mateřské a oni mi to pak budou dorovnávat. Navíc potřebují vědět na sociálce co nejdřív datum nástupu na mateřskou, aby mi mohli ukončit rodičovskou na Honzíka k určitému datu. Takže mě teď bude čekat trošku lítání po úřadech, abych to do toho 15. dubna stihla.
Tak to by bylo dnes asi to hlavní, už budu končit.


Ještě pár údajů z průkazky, které vlastně znamenají to samé, co jsem výše popsala:
Váha: 71,2 kg (výchozí váha 57 kg Koulení očima )
TK: 112/73
Výška fundu: 5/p
Poloha plodu: pphl II
CS 3
Vnitřní nález: placenta ZS prakticky normálně nasedá
RP Sorbifer 1x1
Tak se mějte pěkně Pápá


Dnešní poradna 35+6 tt.

28. Duben 2010, 35+6 tt.

Tak se konečně dostávám k tomu, abych popsala dnešní návštěvu poradny na konci 36. týdne, v 35+6 tt.
Byla jsem objednaná na 9:50 a dnes jsem kupodivu nemusela čekat v čekárně ani minutku, hned mě sestřička brala.
Nejdřív mi zkontrolovala jako vždy moč a tlak a pak jsem se zvážila. Ach jo, já doufala, že ke konci už tak přibírat nebudu, ale jak je vidět, mimčo asi právě teď dohání svůj růst a tak jsem za 3 týdny přibrala 2 kg (celkem už mám tedy nahoře 16 kg a moje aktuální váha je teď 73 kg Koulení očima ).
Pak jsem si lehla na lehátko a sestřička mi připevnila na bříško dva pásy snímající stahy dělohy a tlukot srdíčka miminka. Srdíčko bylo po celou dobu krásně slyšet Srdce. Monitorování trvalo 10 minut a ke konci jsem cítila, že se mimčo probudilo a začalo mě kopat a že mi trošku tvrdlo bříško. Přesně moje pocity vystihly i obě křivky z monitoru - po většinu doby byly stahy dělohy nepatrné, jen ke konci se tam zobrazily pěkné tři kopečky. Tep srdíčka miminka se pohyboval okolo 150 tepů za minutu, takže vše v pořádku Smiling. Sestřička a potom i doktor si pochvalovali, že se nám to krásně vykreslilo a že je vše jak má být Smiling.
Pak jsem šla za doktorem do ordinace. Zase mě jako vždy hezky přivítal a ptal se mě, zda nemám nějaké problémy. Tak jsem mu řekla o tom mém častm tvrdnutí bříška i o bolestech při chůzi, ale zároveň jsem dodala, že si myslím, že je to asi už teď normální, takže vlastně žádné větší problémy nemám. Doktor mi to potvrdil, že lepší už to asi nebude, že už mám v bříšku hotového človíčka a že se není čemu divit, když to bříško občas zabolí Smiling.
Radši se mi ale při vyšetření nejdřív podíval na čípek - a ejhle, oproti minulé kontrole nastala přece jen trošku změna - čípek už není tak uzavřený, ale prostupný na špičku prstu a je měkký. Ale na porod to prý zatím nevypadá, takže CS nám zůstalo na 3. Takže to vypadá, že už se tělo přece jen pomalu začíná připravovat na porod, i když doufám, že do termínu bych mohla vydržet Smiling.
Pak mi doktor udělal stěr z pochvy na streptokoka a pohmatem si změřil velikost dělohy. Pochvaloval si, že už mám krásné bříško Smiling. Děloha mi zase o kousek povyrostla, dosahuje mi teď její horní okraj 6 prstů nad pupek. Bříško mi tedy nejspíš zatím neklesá, což docela cítím, jak mi utlačuje při sezení žebra.
Nakonec si doktor zkontroloval ultrazvukem polohu miminka a naštěstí zůstalo už hlavičko udolů jako minule. Jen minule prý mělo zádíčka na mém pravém boku, zatímco teď na levém. Takže i přes omezený prostor v bříšku si tam ještě dělá akrobatické kousky Smiling. No hlavně, aby ho nenapadlo se ještě otočit hlavičkou nahoru, ale to už snad ne. Mimčo mi už doktor neměřil, říkal, že už je dost velké a výsledky měření by byly spíš jen orientační a nepřesné. Zase si přikrývalo ručičkama obličej, tak to bude asi nějaký stydlín Smiling. Ale hlavně, že je vše v pořádku - teď už ty 4 týdny utečou jako voda a pak už se ozvím nejen váhu, ale i konečně pohlaví našeho miminka Smiling.
Magnézium už mám vysadit, protože zítra už budu 36+0 tt. a dál ho už doktor nedoporučuje brát.
Další poradna mě čeká už za 9 dnů příští pátek 7. 5., to už budu 37+1 tt. Ale to už budu od příště chodit nejspíš jen na monitor a doktor mi jen zkontroluje pohmatem dělohu a polohu mimča a zeptá se na případné problémy. Pokud bych nějaké problémy měla, tak mě samozřejmě vyšetří i v ordinaci. Naštěstí nemusím jezdit na monitor do nemocnice, protože náš doktor ho má u sebe v ordinaci. A tak se aspoň s mým skvělým doktorem nemusím tak brzy loučit Smiling. Stejně mi ale po porodu budou ty poradny chybět - jak jsem se vždycky těšila na fotku a ultrazvuk miminka, na rostoucí bříško apod.
Ještě před odchoem mi sestřička dala kufřík Prenatal box s nějakými kupóny na slevu plínek a ubrousků Pampers, dva časopisy a jednou kojeneckou lahvičkou od Nuk. Tak aspoň něco Smiling.
Tak to bylo asi vše podstatné z dnešní poradny. Pokusím se přiložit ještě pár aktuálních foteček mého bříška z dneška - přes pupík už měřím 108 cm Smiling.
Tak se květinky opatrujte, už se nám to všem opravdu hodně krátí a za chvilku už budeme držet naše zlatíčka v náručí Smiling.


Jo a na závěr přidám zase pár údajů z průkazky:
Váha :73,2 kg (+2 kg za 3 týdny)
TK: 121/71
OP: CT6 F
Výška fundu: 6/p
Poloha plodu: pphl II
CS 3 (čípek prostupný na špičku prstu, měkký)
Stěr z pochvy
Pa Pápá


Můj 9. měsíc těhotenství - shrnutí (33. - 36. tt.)

30. Duben 2010, 36+1 tt.

Tak 4 týdny opět utekly jako voda a já jsem zde zpět se svým těhotenským deníčkem, tentokrát z průběhu 9. lunárního měsíce, tedy z období mezi 33. a 36. týdnem . Dnes jsem 36+1 tt. a tak se zase ohlížím za uplynulým měsícem a pokusím se ho nějak shrnout.

Takže jako minule na úvod začnu tím, jak se zakulacuju.
Bohužel se váha pořád nechce zastavit a za 3 týdny od minulé poradny mi poskočila zase o 2 kg - vážím už 73 kg a celkově jsem tedy přibrala už 16 kg Koulení očima . Bříško mi za 4 týdny poskočilo o 4 cm, takže teď přes pupík měřím už 108 cm a v pase jsem si naměřila dokonce o 7 cm víc než minulý měsíc, tedy 100 cm . Přes prsa a boky měřím stejně jako před 4 týdny, tak aspoň nějaké míry mi zůstaly stejné Smiling.

Tento měsíc jsem navštívila poradnu už dvakrát - poprvé na konci 33. týdne 7. 4.ve 32+6 tt. a podruhé ve středu 28. 4. ve 35+6 tt.
V poradně ve 32+6 tt. jsem se dozvěděla výsledky krevního obrazu a zároveň jsem byla zvědavá, zda se zlepšila poloha miminka i placenty, které ve 30. týdnu nebyly zrovna ideální.
Krevní obraz ukázal nižší hladinu hemoglobinu, na což mi doktor předepsal tabletky se železem. Vyšetření čípku mě trošku uklidnilo - od minule se nezkrátil, i když byl kratší a polotuhý, ale hlavní je, že se neotevíral. CS tedy zůstalo na 3.
Ultrazvukové vyšetření polohy miminka a placenty mě uklidnilo ještě víc Smiling - miminko se totiž stihlo otočit hlavičkou dolů a i placenta se posunula výš a už prakticky normálně nasedá, jupí Smiling). Takže dvě největší překážky v přirozeném porodu byly odstraněny a snad budeme nakonec rodit normálně Smiling.

Poradna po 3 týdnech 28. 4. ve 35+6 tt. dopadla taky dobře. Čekalo mě první natočení ozev miminka a děložních stahů na monitoru (KTG) a stěry na streptokoka. Monitorování trvalo asi 10 minut a obě křivky byly v pořádku, takže sestřička i doktor byli spokojení.
Při vyšetření u doktora v ordinaci mi nejdřív zkontroloval čípek, jehož stav se od minule trošku změnil - čípek je prostupný na špičku prstu a měkký, ale na porod to naštěstí ještě není. CS tedy zůstalo opět na 3. Je vidět, že tělo se už pomalu začíná na porod chystat, i když doufám, že do termínu vydržím 2 v 1 Smiling. Doktor mi pak ještě zkontroloval UTZ polohu miminka a naštěstí už zůstalo hlavičkou dolů, takže super Smiling. Další poradna mě čeká už za týden v pátek 7. 5.(to budu už 37+1 tt.), kdy už mě bude čekat nejspíš jen monitor a to samé budu absolvovat pak každý týden až do porodu.

Jinak se cítím pořád docela dobře až na běžné těhotenské obtíže ke konci těhotenství jako je časté tvrdnutí bříška při chůzi i v klidu spojené s občasnou bolestí bříška a křížovými bolestmi zad, občas mě ještě potrápí křeče v lýtkách (hlavně v noci) a v noci nevím, jakou polohu zaujmout, aby mě pořád nebolela záda, takže se pořád převaluji a moc toho už nenaspím Nene .
Na miminko už snad máme vše připravené, jediné co mi zbývá ještě dokoupit je rostoucí postýlka pro Honzíka, aby měl po narození mimča kde spinkat. Tak ji v nejbližších dnech musím objednat na netu, stejně tak i žaluzie do pokojíku, aby tam po ránu tak nepražilo sluníčko.
Spaní jsme nakonec vyřešili tak, že Honzík zůstane po narození mimča v ložnici a spát s ním bude taťka, zatímco já budu v pokojíku s miminkem. V pokojíku máme totiž televizi i počítač a Honzík by asi dost těžko při puštěné televizi usínal, protože ho všechno strašně zajímá. Tak zůstane hezky v prostředí, které zná (ložnice) a nebude si muset zvykat hned na dvě nové věci najednou - miminko a nové prostředí na spaní. Miminku myslím první měsíce puštěná TV vadit nebude, protože není na zvuky tak citlivé. Stejně toho přes léto moc nenakoukáme, protože většinou v TV nic nedávají, ale aspoň zprávy nebo tak něco si manžel nemůže nechat ujít . Až se trošku ustálí režim miminka a nebudu ho muset v noci často kojit, tak ho možná přesuneme do ložnice k Honzíkovi a budou spinkat spolu, ale do té doby je necháme radši rozdělené. Přece jen se mimčo ze začátku často budí i v noci a to by Honzíka taky dost rušilo.
Bohužel nám chybí třetí místnost, tak to zatím budeme muset vyřešit takhle a časem (tak za 2 roky) až se zrekonstruuje spodní část domečku, už budeme mít prostoru daleko víc. Ale pořád lepší mít zařízené 2+1 než být všichni třeba v garsonce.
Tak to by bylo asi tak vše z ohlédnutí za uplynulým 9. měsícem. Před námi už je finální 10. lunární měsíc, který doufám proběhne taky bez problémů a na jehož konci se nám narodí zdravé krásné miminko Vajíčko . A pokud to bude holčička, tak to bude taková třešnička na dortu Smiling.
Ještě se pokusím přiložit nějaké fotky bříška z tohoto měsíce - hlavně z 35. a 36. týdne.
Více fotek z tohoto měsíce najdete ve fotogalerii, stejně jako odkaz na video s pohyby našeho mimča v bříšku od 33. do 35. týdne.
Pa Pápá
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 formal prom dresses formal prom dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 9:39 | Reagovat

Get deals and specials on pet supplies and meds
http://www.speakdress.com

2 Augustvew Augustvew | E-mail | Web | 16. února 2017 v 5:16 | Reagovat

university of maryland emergency medicine  <a href=http://stilnox.1apps.com/>stilnox kaufen rezeptfrei</a>  thyroid medicine for cats

3 WaclawH WaclawH | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 14:43 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

4 AnthonyPeaws AnthonyPeaws | E-mail | 20. července 2017 v 4:22 | Reagovat

a helpful person essay
<a href=http://writingservicestop.com/>intro to essay help
</a> research paper writers in india
<a href="http://writingservicestop.com/">cambridge essay service review
</a> hotline for homework help right now

5 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 22. července 2017 v 16:50 | Reagovat

croatia viagra 100mg
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra</a>
viagra viagra buy search find

6 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 22. července 2017 v 16:53 | Reagovat

ceneric viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>usa viagra
</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">bekijk webpagina
</a>
viagra blindness

7 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 22. července 2017 v 17:42 | Reagovat

painful erection and viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>cheap viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">viagra online</a>
frozen viagra

8 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 22. července 2017 v 18:33 | Reagovat

can i buy viagra online
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>generic viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra online</a>
c-pill cheap viagra

9 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 22. července 2017 v 21:08 | Reagovat

viagra on heart medication
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>JasonPhaks</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">zesta womens viagra
</a>
where to buy viagra in canada

10 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 22. července 2017 v 23:44 | Reagovat

female equivalent to viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">cheap viagra</a>
viagra overnight delivery 1 800

11 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 1:37 | Reagovat

viagra glaucoma
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra online</a>
does viagra make you hard

12 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 2:30 | Reagovat

viagra buy in uk online
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">generic viagra</a>
pablo francisco viagra

13 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 4:15 | Reagovat

practical benefits of viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>homepage besuchen
</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra</a>
super duper viagra stiffy

14 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 5:12 | Reagovat

plaintiffs lawsuit on viagra update 2008
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>homepage besuchen
</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">online viagra</a>
viagra money settelments in 2010

15 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 5:57 | Reagovat

warning window buy viagra now
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">viagra online</a>
viagra taken by young adults

16 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 6:50 | Reagovat

free sites computer search viagra find
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">viagra</a>
viagra when to take it

17 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 10:15 | Reagovat

1cialis levitra viagra vs vs
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>JasonPhaks</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra online</a>
cialis viagra levitra comparrison

18 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 11:07 | Reagovat

how many viagra pills per carton
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">online viagra</a>
viagra exstacy

19 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 13:43 | Reagovat

how dose viagra work
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>viagra cheap</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">viagra cheap</a>
viagra modify discount

20 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 14:40 | Reagovat

viagra by overnight delivery
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">viagra cheap</a>
buy online viagra

21 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 14:51 | Reagovat

priaprism viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>generic viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra</a>
female viagra response

22 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 16:28 | Reagovat

order viagra from canada
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>cheap viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">JasonPhaks</a>
viagra bondage

23 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 17:01 | Reagovat

buy viagra site
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">generic viagra</a>
cost of viagra pill

24 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 17:49 | Reagovat

viagra in cream
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>generic viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">viagra online</a>
viagra for sale site

25 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 18:22 | Reagovat

keyword viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra</a>
buy viagra online canadian

26 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 18:38 | Reagovat

viagra free sites computer
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">viagra</a>
mnner potenzmittel viagra cialis online

27 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 19:06 | Reagovat

looking for viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>online viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra online</a>
viagra fraudsters

28 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 19:15 | Reagovat

viagra sexual enhancements
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra online</a>
age of men who take viagra

29 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 19:58 | Reagovat

edinburgh uk viagra tid cfm
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>generic viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">viagra online</a>
does boots sell viagra

30 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 20:52 | Reagovat

viagra chat
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>online viagra</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">generic viagra</a>
rush to dominican with viagra

31 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 21:43 | Reagovat

affects of viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">online viagra</a>
pros and cons viagra

32 JasonPhaks JasonPhaks | E-mail | 23. července 2017 v 22:58 | Reagovat

in man uk viagra
<a href=http://buyviagraerxonline.com/>buy viagra online</a>
<a href="http://buyviagraerxonline.com/">buy viagra online</a>
viagras powered by phpbb

33 AnthonyGew AnthonyGew | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 21:46 | Reagovat

You said it perfectly..
canadianpharmaciesbnt.com
prescription pricing

34 TimothyNus TimothyNus | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 14:36 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/j0aX0Ma1

online casino 1250 free, comic 8 casino kings part 2 online streaming, how to make your music available offline on itunes, best online casino netherlands, convert 80 cc into ml, top 10 way to make money online, how earn money at home, how to make a fake paypal receipt
, how to make money online surveys yahoo answers, ways to make money fast on the side, easy ways to make extra money for christmas, ipad casino real money no deposit bonus, casino sweepstakes online for real money, how to make money fast as a lazy kid, make money through ads online, make money online by blogging, lifetime balance transfer credit card offers australia, easy way to make money with google adsense, las vegas casino no deposit bonus code
, www soccer transfer rumours, casino online games australia, how to make fast money in 1 day, best online paid surveys reviews, ways to make money in runescape 2007, online casino win real money free to play, how do make money at home, can you really make money stuffing envelopes from home

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama