Můj poslední měsíc těhotenství

20. května 2010 v 22:37 | alenkas |  Moje druhé těhotenství - deníček

Dnešní poradna 37+1 tt. + druhý monitor

7. Květen 2010 (37+1 tt.)

tak 9 dnů od minulé poradny uteklo jako voda a opět se zde hlásím se zprávičkou z dnešní poradny ve 37+0 tt. Smiling.
Dnešní poradna proběhla docela rychle. V čekárně opět nikdo nebyl, tak mě sestřička vzala hned. Moč i tlak mám v pořádku, i když tlak jsem dnes měla trochu nižší 95/60. Otoky mě zatím netrápí, pohyby mimča cítím až až a tvrdnutí bříška taky. Ale na to už jsem si zvykla.
S váhou už tak spokojená nejsem Nene . Za pouhých 9 dnů jsem přibrala dokonce 1,3 kg, takže celkem už mám nahoře 17,5 kg Koulení očima Koulení očima . Docela jsem se toho přírustku zhrozila, ale sestřička mě uklidňovala, že to není tak hrozné a že už to může být způsobené zadržováním vody. Tak doufám, že je to opravdu jen ta voda, protože mi nepřipadá, že bych se nějak přejídala. Taky nechodím moc pravidelně na velkou, tak asi už musím být pěkně zazděna Sad.
No co, snad to po porodu nějak shodím, teď už se tím trápit nebudu. Do termínu mi zbývá ještě 20 dnů, tak uvidíme, zda se aspoň trošku ta váha zastaví.
Sestřička mi pak ještě řekla, že stěry na streptokoka jsou v pořádku - tak to jsem ráda, že do mě nebudou cpát při porodu antibiotika Smiling.
Pak následovalo už druhé natočení srdíčka miminka a mých děložních s tahů na kardiotokografu. Trvalo to zase 10 minut, během kterých sestřička párkrát zkontrolovala zaznamenané křivky a pochvalovala si, jak hezky se to vykresluje Smiling. Srdíčko miminka bilo jako zvon Srdce .
Pak mi ještě řekla, že ode dneška už mě pan doktor nebude vyšetřovat vnitřně, to by prý dělal až v případě přenášení nebo při nějakých komplikacích. Prý podle těch křivek z KTG pozná, jak se miminku i mně daří, takže už vyšetření není nutné.
Po skončení monitoru pak přišel do sesterny z ordinace můj doktor. Hned si prohlédl papírek s křivkami a byl moc spokojený. Myslí si, že za týden se ještě uvidíme. Pak mi prohmatal dělohu a zkontroloval polohu miminka. Pochvaloval si, jak mám nádherné bříško Smiling. Do průkazky mi pak napsal výšku fundu x/4, tak nevím, co to přesně znamená. Minule mi jště napsal 5/p, což jsem pochopila jako 5 prstů nad pupík, ale to dnešní x/4 moc nechápu Nene .
Tak už jsem si to zjistila - Výška fundu x/4 znamená na šíři 4 prstů pod hrotem mečovitého výběžku hrudní kosti.
Pak se mě doktor ještě zeptal, jak se cítím a já mu řekla, že to ještě docela jde až na to, že už mě začíná bolet celý člověk. Smál se a říkal, že to už teď lepší nebude, že se musím dělit na dva a že to tělu docela dává zabrat Smiling.
Pak už jsem mohla slézt z lůžka a doktor se se mnou rozloučil s tím, že za týden se snad zase uvidíme, pokud se tedy mimčo nerozhodne už přijít na svět. Příští poradna s monitorem mě tedy čeká za týden v pátek 14. 5., kdy už budu 38+1 tt.
Tak to by bylo asi to hlavní z dnešní poradny. Jsem moc ráda, že je vše v pořádku - a kdo ví, třeba nakonec ještě vydržím 2 v 1 až do termínu Smiling.
Dnes jsem si zase změřila bříško a za těch 9 dnů jsme poskočili dokonce o 2 cm - přes pupík už mám 110 cm Smiling.
Tak všem květinkám, které už porodily, moc gratuluji k narození miminek a ostatním, které to ještě čeká, přeju rychlý a bezproblémový porod a hlavně zdravá miminka
Přiložím zase pár aktuálních foteček bříška z 37+0 tt.

Jo a na závěr ještě pár údajů z průkazky:
Hmotnost: 74,5 kg
TK: 95/60
OP: CT6 F
Výška fundu: x/4
Poloha plodu: pphl
Stěry: neg.Porod 10. 5. 2010 ve 37+3 tt. !!!

Zcela nečekaně jsem v pondělí 10. 5. ve 2:48 porodila zdravého chlapečka Tomáška :-).
Vážil 2780 g a měřil 47 cm - narodil se ve 37+3 tt., i když váhou odpovídal 36+5 tt.

Porod proběhl bleskově - o půlnoci mi začaly kontrakce po 5 minutách, které postupně sílily a interval mezi nimi se zkracoval. V 1:00 ráno jsem už měla kontrakce po 3 minutách a když jsme v 1:30 dorazili do p
orodnice, byly už po 2 minutách. Na příjmu zjistili, že jsem otevřená už na 5 prstů a píchli mi plodovou vodu.
Ta ale byla zkalená a tak jsme se přesunuli hned na porodní sál. Na sále jsme byli ve 2:10 a už jsem byla otevřená na 7 prstů. Ve 2:30 jsem už byla na 9 prstů a za pomocí super porodní asistentky jsem rozdýchávala poslední nesnesitelné kontrakce před tlačením. Ve 2:40 jsem mohla začít tlačit a ve 2:48 vykoukl náš druhý syn poprvé na svět :-).
Porod tedy trval od kontrakcí po 5 minutách po narození Tomáška necelé 3 hodiny :-).
Nebyla jsem vůbec nastřižená a měla jsem jen malou trhlinku uvnitř, takže šití trvalo ani ne 10 minut. Už ten den jsem mohla normálně sedět a nic mě nebolelo :-). I do sprchy a pak na pokoj jsem došla po svých, aniž by se mi motala hlava, takže jsem ani neztratila moc krve.
Tento porod mi nejspíš vším vynahradil problémy po mém prvním porodu před 2 lety :-).
Více o tomto porodu se rozepíšu v samostatném článku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jovani prom dress jovani prom dress | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:55 | Reagovat

Strange this post is totaly unrelated to what I was searching google for, but it was listed on the first page. I guess your doing something right if Google likes you enough to put you on the first page of a non related search.
http://www.speakdress.com

2 jana jana | 21. května 2015 v 22:06 | Reagovat

googlu se plati byt na prvni strance ve vyhledavaci :) takze je to asi omyla a nebo ma pani ci slecna dobry SEO :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama