Tomáškův 13. měsíc

30. června 2011 v 22:53 | alenkas |  Památníček 2. rok
Ahoj květinky,
další měsíc utekl jako voda, Tomášek oslavil 10. 6. už 13 měsíců a tak jsem tu opět s Tomáškovým deníčkem. Co se tento měsíc u nás stalo nového?

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
Ve 3 měsících: 5380 g, 58 cm, obvod hlavičky 42 cm
V 6 měsících: 7400 g, délka 67 cm, obvod hlavičky 45 cm
V 9 měsících (17. 2.): 8960 g, délka 70,5 cm, OH 47 cm
Ve 12,5 měsících (23. 5.): 9400 g, délka 76 cm, OH 48 cm

Zdraví:
Tento měsíc byl u nás trošku náročnější ohledně zdravíčka a to hlavně toho mého. Asi už všechny víte, co se mi 18. 5. přihodilo (epileptický záchvat) a četly jste i můj podrobný popis 10ti denní hospitalizace v nemocnici na neurologii, takže se o tom už víc nebudu rozepisovat. Jen kdybyste o tom náhodou nic nevěděly, tak sem hodím ještě odkaz:
http://www.mojetehotenstvi.cz/muj-epilepticky-zachvat-pobyt-v-nemocnici
Před týdnem jsme museli jet v sobotu 4. 6. s Tomáškem na pohotovost, protože ho od pátka trápily 40ti stupňové horečky a radši jsem to nechtěla podcenit. Odebrali mu tam krev, dali další Ibubrofen na srazení teploty a za hodinu jsme se dozvěděli výsledky - CRP bylo nízké, takže šlo naštěstí o nějakou virózu. Doktor mě upozornil, že může jít i o šestou nemoc, kdy by se po opadnutí teploty mohl osypat vyrážkou. O šestou nemoc nakonec nešlo, teplotu měl ještě v neděli a v pondělí už ne, ale neosypal se, takže šlo o nějakou třídenní virózu.
Teď 10. 6. začaly trápit zdravotní problémy jak mě, tak Honzíka a zítra musíme oba k doktorovi - já si skočím k mému obvoďákovi a pak půjdu s Honzíkem k dětské doktorce.
Honzík má už od pátka 10. 6. horečku a takovou zadní rýmu, při které se mu hůř dýchá, takže jsme nasadili 2x denně inhalace Ecobecu a Ecosalu, aby se mu to nerozjelo v další astmatický záchvat. V pátek měl večer teplotu 38,5, v sobotu už měl 40,1 a dnes měl přes den maximálně 38,4, ale to bylo ještě ovlivněné Nurofenem. No uvidíme, co nám zítra doktorka řekne, i tak mám obavy, že už to bude mít na průduškách.
Mě od pátka trápí silné bolesti v krku, kdy se mi dost špatně polyká, přijde mi jako bych měla v krku knedlík. Taky mě dost nepříjemně bolí krční uzliny a jsou i dost nateklé. Díky tomu se mi špatně ohýbá hlavou, bolí mě krční páteř a hlava se mi může rozskočit. Tak jsem pořád na Ibalginu, díky kterému je to trošku lepší. Od včerejška se mi přidala taky teplota, přes den jsem měla přes 38 stupňů a ve 2 ráno jsem si naměřila 39,5. Dnes jsem měla přes den okolo 38,5 a to i po srážení teploty paralenem. Kromě toho mě dost bolí kolena a kyčle, jako bych nachodila spousty kilometrů. Cucání pastilek mi nijak nepomáhá, zvlášť ty bolavé uzliny mě docela trápí. Jakmile se jen trochu předkloním, tak nemůžu ani polknout a vždycky se mi hned rozbolí hlava. Už aby byl zítřek a mohla jsem si skočit k tomu doktorovi, mám takový pocit, že se antibiotikům nevyhnu.

Nové dovednosti:
23. 5.11 - 12,5 měsíců - konečně se Tomášek naučil dělat PÁPÁ a mává ručičkama Smiling. Taky ukáže, jak je veliký a říká BA při pohledu na pejska.
30. 5. 11 - 12 a 3/4 měsíců - začíná obcházet kolem nábytku, hlavně kolem postele Smiling. Při krmení říká HAM, když mu dávám sousta do pusinky. Jakmile vidí někoho jíst, tak si k němu stoupne a dožaduje se taky jídla, i když těsně předtím jedl. Naštěstí se zatím spokojí s kouskem rohlíku Smiling.
8. 6. 11 - 13 měsíců - umí udělat ručičkama PACI PACI. Začíná opakovat BÚ při pohledu na krávu a BA (bác), když něco hodí na zem. Taky je pěkně zvědavý, otevírá skříňky a šuplíky a hezky krámuje Smiling.
10. 6. 11 - 13 měsíců - Tomášek umí krásně tancovat u postele - jak slyší hudbu, začne se pohupovat v kolínkách Smiling
A umí se už pěkně vztekat, když mu třeba něco seberu.

Stravovací a spánkový režim:
19. 5. jsem musela ze dne na den ukončit kojení kvůli mému zdravotnímu stavu. Den předtím jsem dostala epileptický záchvat a doktoři mi museli nasadit antiepileptika, kvůli kterým jsem musela přestat kojit. První dny se mi prsa hodně nalévala a tvrdla, stahovali mi je obinadlem a chladili obklady, až mi nakonec po změnění léků na zastavení laktace pomohl můj gynekolog a předepsal mi Dostinex, díky kterému se mlíčko konečně přestalo tvořit a prsa splaskla. Tomášek přechod na Nutrilon zvládl bez větších problémů a od té doby, co ho nekojím, v noci i lépe spinká. Budí se jenom dvakrát na cucnutí vodičky a až ráno po 5. hodině dostává Nutrilon.
Jinak Tomášek baští přesnídávky, banány, jablíčka ochutnal už jahody, k obědu mu zatím dávám skleničky s masozeleninovými příkrmy, baští ovocné jogury (Activie) a moc mu chutnají, k večeri dostává kaši. Nutrilon pije nad ránem okolo 5. hodiny, vypije 150 ml jako nic. Jinak potřebné množství mléka pokryjí jogurty a mléčná kaše na noc.
Přes den dávám Tomáška spát už jenom po obědě, kdy většinou spinká 2 až 2,5 hodiny. Večer usíná okolo 20. hodiny a s několika probuzeními v noci na cucnutí vody a okolo 5. hodiny na Nutrilon spinká tak do 7 hodin.

A co Honzík?
Honzík je už veliký kluk, váží 14,4 kg a měří 95 cm (údaje jsou z tříleté prohlídky 27. 5., kde s ním byla moje mamka.).
Taky mám jednu výbornou zprávu - přijali ho do školky, kam by měl nastoupit 1. 9 Smiling. Sice má od imunologa povolených jen 5 dnů v měsíci, ale i tak je to lepší než nic. Potřebuje už chodit mezi děti jako sůl. Tak uvidíme, jak jeho oslabená imunita zvládne příchodt do kolektivu. Ale když tam nebude chodit každý den, tak snad to půjde.
To už bude tento měsíc vše, zase jsem se nějak rozepsala. Za chvíli si půjdu zase lehnout, začíná mě zase bolet hlava asi z toho koukání do počítače. Ale chtěla jsem mít tento deníček napsaný, dokud je aktuální.
Ještě přiložím nějaké fotky z uplynulého měsíce.
Mějte se krásně, pa Pápá


AKTUALIZACE:
13. 6. 2011 - Máme angínu a antibiotika
Dnes brzy ráno jsem si skočila k doktorovi kvůli té bolesti v krku a krčních uzlin a tomu stačil jediný pohled do krku a prohmatání uzlin k tomu, aby určil diagnózu. Když jsem mu ještě řekla o těch víkendových horečkách, tak byl hned doma. Předepsal mi antibiotika Duomox 500, která budu brát po 8 hodinách celý týden. Už mám tu angínu docela slušně rozjetou, ten krk se mu vůbec nelíbil, tak mi radši předepsal silnější antibiotika, která by měla zabrat rychleji. Za týden mám přijít na kontrolu. Při jakémkoliv zhoršení přijít ihned.
Pak jsem se vrátila domů, kde už byli naši, kteří hlídali kluky a po 9. hodině jsem se vydala s Honzíkem k dětské doktorce. Naštěstí jsme dnes nemuseli ani moc dlouho čekat. Doktorka si Honzíka pečlivě poslechla a hurá, na poslech je prý čistý Smiling. Tak jsem ráda, že díky těm inhalacím Ecobecu mu to nesedlo na průdušky. Jak se mu ale podívala do krku, tak měla taky hned jasno. Angína jako hrom. Krk má prý celý rudý, hnisající čepy na mandlích, povleklý jazyk. K tomu taky ty víkendové horečky, takže není co řešit. Ta zadní rýma, díky které v noci chrápe, je prý způsobená tou angínou, takže jen co zaberou antibiotika, mělo by se to zlepšit. Předepsala mu Ospen po 8 hodinách a teď v pátek máme přijít na kontrolu. Kdyby se cokoliv zhoršilo, vyskočila teplota apod., tak samozřejmě přijít dřív.
Zítra si asi zajde k doktorovi i manžel, kterého od včerejška taky bolí v krku a má ho pěkně zarudlý Koulení očima . Tak jak to tak vypadá, angína skolí celou naši rodinu. Tomášek se zatím drží, ale byl by asi zázrak, kdyby to nechytil, když to máme všichni okolo něho. Tak uvidíme.

20. 6. 2011 - Obíhání po doktorech nekončí ...
http://www.mojetehotenstvi.cz/obihani-po-doktorech-nekonci
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama